Menu
 • biuro@tomala.pl
 • Pon - Pt : 8:00 - 18:00
 • ul. Kłodzka 10, Bystrzyca Kłodzka
Web Terminal
Wybierz język:

Części zamienne do Audi

O Marce Audi

W obecnych czasach ciągłego pośpiechu, samochody stały się popularnym środkiem transportu, który usprawnia wykonywanie codziennych obowiązków oraz przyspiesza ich realizacje. Gdyby patrzeć na czterokołowce jedynie z praktycznego punktu widzenia, jak na przedmioty użyteczne w codziennej rutynie, wtedy możemy ominąć bardzo wiele punktów, które pozwolą nam spojrzeć na nie z zupełnie innej strony. Historia nadaje duszę każdemu elementowi naszego życia i sprawia, że pozornie powierzchowne rzeczy zyskują drugie dno i jeszcze większy blask. Dzieje marki Audi sprawiają, że samochody wypuszczone spod ich skrzydeł są wyjątkowe, a sama firma jest prekursorem wielu rozwiązań technologicznych, których usprawnione kontynuacje są implementowane do teraz w wielu popularnych jednostkach.

 

Historia całej marki rozpoczyna się od popularnego pana Augusta Horsha, którego przetłumaczone na język łaciński nazwisko, jest obecną nazwą koncernu odpowiedzialnego za konstrukcję samochodów symbolizowanych czterema połączonymi ze sobą pierścieniami. Sam symbol widoczny na wszystkich modelach samochodów Audi ma swoją własną genezę, która graficznie opowiada początki powstawania wielkiej, międzynarodowej marki. Rok 1932 to czas światowego kryzysu gospodarczego, który negatywie odbił się na funkcjonowaniu całej działalności Pana Augusta Horsha. W celu dalszego rozwoju musiał on znaleźć udziałowców, którzy pomogą jemu w dalszej pracy nad renomą marki, mimo niesprzyjających warunków gospodarczych. Tak oto powstała synteza czterech niemieckich firm (Audi, DKW, Horch, Wanderem), tworząc koncern Auto Union AG, który był drugim pod względem wielkości, jeśli chodzi o niemiecki rynek samochodowy.

 

Tak jak już wcześniej zostało wspomniane, audi to również firma, którą można nazwać prekursorem wśród różnych rozwiązań technologicznych, które do teraz są używane oraz usprawniane w wielu obecnie produkowanych modelach. Jedną z takich rzeczy jest napęd na cztery koła, który przez producentów koncernu został wprowadzony już w 1980 roku, przy okazji badań nad jednostkami przeznaczonymi dla wojska. Kolejną rzeczą wartą uwagi są niewątpliwie Crash-testy, które do teraz są obowiązkowym egzaminem prototypów samochodów wprowadzanych na rynek. W 1938 roku, koncern audi zaprezentował tego typu badanie, spychając jeden ze swoich samochodów z górki w Poczdam, który po intensywnym dachowaniu oraz koziołkowaniu, na samym dole w dalszym ciągu miał sprawy i działający silnik.

 

Popularne modele

Każda marka samochodów w swojej historii posiada modele, które cechują się największą popularnością wśród klientów. Tak samo jest z Audi, gdzie wśród całego spectrum różnych jednostek, kilka wyróżniło się na tyle, że stały się one stałym symbolem oraz przedstawicielem firmy. Jeśli chodzi o oryginalne części audi hurtownia online Tomala gwarantuje wsparcie dla wszystkich najpopularniejszych modeli, takich jak:

 • Audi A3
 • Audi A4
 • Audi A6

Audi A3 początkowo było produkowane jako samochód kompaktowy, 3 drzwiowy, aby wraz z kolejnymi generacjami dostarczyć potencjalnemu klientowi znacznie szerszy wachlarz dostępnych opcji. Druga generacja dostarczyła nam znacznie nowszą technologię nadwozia. 3-cia generacja natomiast pozwoliła konsumentowi zrezygnować z klasycznego Hatchbacku i zdecydować się na wersję A3-ki w sedanie lub kabriolecie. Audi A4 to z kolei bardzo popularna propozycja samochodów z klasy średniej, którego zaletą z pewnością nie są kompaktowe rozmiary. Ostatnią propozycją jest A6-tka, która jest jednostką pochodzącą z klasy premium, a niedawny lifting z 2018 roku wzbogacił samochód w pełni cyfrowe panele znajdujące się wewnątrz pojazdu.

 

Popularne części

Części do Audi cechują się bardzo dużym zaawansowaniem technologicznym, a producenci tych elementów przywiązują bardzo dużą uwagę do różnego typu detali. Jednakże każda rzecz w dłuższym lub krótszym okresie czasu ulegnie zepsuciu lub awarii i będzie potrzebna wymiana danego elementu na nowy, sprawny. Każdej marce na bazie długoletniej historii można wymienić komponenty, które najczęściej ulegają zepsuciu i właśnie na nie należy zawsze zwracać największą uwagę.

 • Pompa wtryskowa
 • Filtry oleju
 • Cewki zapłonowe
 • Sterownik skrzyni Multitronic

Zamienniki części do audi należy jednak kupować jedynie u zaufanych dystrybutorów, którzy na rynku części zamiennych cieszą się dobrą renomą i niezawodnością. Komponenty z mniej zaufanych źródeł mogą narazić nas na kolejne niepotrzebne wydatki lub w najgorszym wypadku na kolejne awarie innych zależnych podzespołów. Korzystając z bogatej oferty hurtowni Tomala, która jest głównym dystrybutorem części zamiennych do różnych modeli audi będziesz pewny, że żywotność wymienionego komponentu oraz jego jakość będzie cechowała się najwyższym możliwym do uzyskania standardem. Współpracujemy z wieloma lokalnymi warsztatami oraz sklepami motoryzacyjnymi, które na bazie wieloletniej współpracy poznały się na jakości naszych usług.

Złóż zamówienie w kilku krokach

Jak zamówić?

 • 01
  Skontatuj się z nami
  Zadzwoń do nas w celu uzyskania dostępu do WEBTERMINALA
 • 02
  Dostęp
  Otrzymasz login. Hasło nadasz sobie sam
 • 03
  Zaloguj się

  Kliknij w WEBTERMINAL i zaloguj się

 • 04
  Zacznij zamawiać
  Od teraz masz dostęp do całej oferty.

Wszystkie części w jednym miejscu

Webterminal zawiera katalog częsci samochodowych z grupy Skoda i VW
Webterminal
Zapytaj o dostęp
+48 74 811 33 64